درب لاکچری آسانسور، درب و کابین لوکس آسانسور

درب وکابین لوکس آسانسور

در مورد آسانسور های ساختمان ها به غیر از اینکه وظیفه اینو دارن که در طبقات مختلف جابجایی افراد رو به عهده داشته باشند و امنیت آنها رو در آسانسور تامین کنند ، این مورد که از یک آسانسور بسیار زیبا با کابین لوکس و فوق العاده در ساختمان استفاده کنیم خیلی تاثیر بسزایی داره ، تصور کنید در ساختمانتان یک درب لاکچری آسانسور خودنمایی کند و سپس وارد یک کابین لوکس آسانسور شوید که واقعا مبهوت شوید ، حتما دیدید افراد بسیار مختلفی توی کابین های فوق العاده لوکس و طلایی و زیبای آسانسور ها عکس های سلفی از خودشون بیندازد شاید برای شما هم پیش اومده باشه که در یک کابین لوکس آسانسور که خیلی زیبایی خاص و منحصر به فردی داره عکس انداخته باشید پس این جایی که اهمیت یک کابین آسانسور طلایی و لاکچری رو در ساختمان میتونیم حس کنیم. حتما مقوله درب آسانسور برای ساختمان را جدی بگیرید.

درب لاکچری آسانسور طلایی یکی از محبوبترین طرح های درب لاکچری هست که بیشترین استفاده را در آسانسور های ساختمان های لوکس داره و از انواع پرفروش ترین دربهای آسانسور لوکس به شمار میره. اصولاً درب های استیل آسانسور دارای طرح های بسیار متنوع هستند و همینطور انواع ورق های استیل ای که در کابین های آسانسور ها به کار می رود و یا ورق های ام دی اف بسیار زیبا و براقی که در کابین ها به کار میرود داره نه های مختلفی هستند ولی ورق هایی که در کابین ها و درب های آسانسور با رنگ طلایی کار شده مطمئناً طرفدار های خیلی بیشتری دارم و محبوبیت خیلی زیادی در بین خریداران داره چرا که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ساختمان و اگر از دید بیزینسی نگاه کنیم در قیمت ساختمان خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره قبل از خرید با شماره ۰۹۱۲۵۴۹۲۲۴۹ تماس بگیرید

انتخاب بهترین کابین لوکس و درب لاکچری آسانسور

درب لاکچری آسانسور

اگر بخواهیم تعریفی از کابین آسانسور داشته باشیم به اتاق کیک برای حمل بار و افراد به صورت عمودی به حرکت در میاد رو بهش کابین می‌دهد که در ابعاد و ظرفیت های مختلف ساخته میشه و شکل های بسیار مختلف و متنوعی داره که در طرح های مختلف مثلاً کابین های آسانسور تمام استیل و یا کابین های نیمه استیل و یا مثلاً کابین های آسانسور تمام ام دی اف و یا ام دی اف استیل و همینطور طرح های سوپرلوکس ساخته میشه.

حال در این مقاله مطمئنم بحث ما در کنار موضوع زیبایی طرح های مختلف آسانسور حفظ جان مسافرین هم هست که مطمئناً کابین آسانسور مسئولیت حفظ کردن جون مسافرین و همینطور به مقصد رساندن مسافرین و بارها را به عهده داره پس باید از قطعات بسیار عالی در آنها استفاده شده برای مثال چهارچوب فلزی بسیار مستحکم و بدنه های ورق گالوانیزه خیلی عالی و در کنار اون بره زیبایی بیشتر کابین ها میشه از اجناسی مثل استیل طلایی و دودی و یا نقره ای در کابین استفاده کرد همینطور از به کار بردن آینه در طرح های مختلف و همینطور هم سقف های کاذب بسیار زیبایی که در کابین ها استفاده میشه برای زیبایی ظاهری بیشتر کابین آسانسور میتونیم استفاده کنیم.

اما فلسفه اینکه اصلاً ما چرا باید از کابین های خیلی لوکس و لاکچری آسانسور استفاده کنیم موضوع مهمی به این دلیل که یک از موارد جذاب شدن ساختمان لوکس اداری و یا تجاری شما و ساختمان لوکس مسکونی شماره رستوران مجلل شما اگر از یک کابین آسانسور لاکچری استفاده کنه مثل من توی جذب مشتری براش خیلی تاثیر گذار تر هستش .

حالا اگر بخوام اشاره‌ای به انواع کابین آسانسور کنم مطمئناً این پنج مدل رو به شما معرفی می کنم

 1. کابین آسانسور تمام استیل
 2. کابین آسانسور نیمه استیل
 3. کابین آسانسور ام دی اف
 4. کابین آسانسور فرمیکا
 5. کابین شیشه ای یا پاناروما

ترندترین درب لاکچری آسانسور
ورقه های استیلی که برای روکش درب لاکچری آسانسور بکار برده می شود دارای طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی است. اما درب لاکچری آسانسور طلاییبه دلیل لاکچری و شیک بودن ، بیشترین جذابیت را داشته و از این رو طرفداران بیشماری دارد. از نمونه طرح های درب لاکچری آسانسور طلایی می توان به طرح گل رز ، طرح نیم دایره ، طرح برگ ، طرح منحنی ، طرح گندم اشاره نمود.
درب لاکچری طلایی آسانسور هم با ورقه های ، طرح خشدار طلایی و طرح برجسته روکش میشود که هر کدام از این درب ها دارای قیمت های بخصوصی هستند که البته در قیمت گذاری آنها علاوه بر طرح و رنگ ،نوع و مدل درب نیز مورد بررسی قرار می گیرد

کابین لوکس آسانسور

ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس
ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس

معمولا برای نصب آسانسور لذت بخش ترین قسمت، انتخاب اجزای ظاهری آسانسور و جنبه زیبایی آن است که شامل: درب، کابین، کف، سقف، نورپردازی و… می‌شود و چون در تمام مدت جلو چشم است حائز اهمیت می‌باشد. در حال حاضر در صنعت آپارتمان سازی برای جذب مشتری در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، لوکس و مجلل از تجهیزات داخلی و خصوصا کابین آسانسور لوکس استفاده می شود. می‌خواهیم ۴ ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس را به شما پیشنهاد دهیم تا علاوه بر جنبه فنی و امنیت، زیبایی و هنری بودن اتاقک و فضای داخل کابین نیز برای مسافران لذت بخش و خاطره انگیز باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره قبل از خرید با شماره ۰۹۱۲۵۴۹۲۲۴۹ تماس بگیرید

ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس

کابین آسانسور اتاقکی است که در داخل چاه آسانسور مابین طبقات بصورت عمودی حرکت نموده و علاوه بر محافظت از مسافران و اثاثیه‌ای که جابجا می‌کند، باید از نظر زیبایی ظاهری نیز افراد را جذب خود نماید. قسمت های داخل کابین شامل مصالح متفاوتی می‌باشد که در دیواره‌ها، کف پوش، سقف کابین و درب لاکچری آسانسور به کار می‌روند. مجموعه این عوامل روی هم رفته نمای داخل کابین را از هر نظر زیبا می‌سازد. قبل از اینکه بخواهیم شما را با چند ویژگی‌ مهم کابین آسانسور لوکس آشنا کنیم، لازم است اجزای کابین آسانسور را بیشتر بشناسید.

 

اجزای کابین آسانسور

قبل از برشمردن مواردی که شامل ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس می‌شود، لازم دانستیم نکاتی را که موجب می‌گردد کابین آسانسور دارای طراحی منحصر به فردی باشد تا بتواند در هنگام بروز حوادث، امنیت و مراقبت از جان افراد را ضمانت نماید، یادآور شویم. اجزای کابین آسانسور شامل موارد زیر است:

چارچوب فولادی

اصلی ترین اجزاء تشکیل دهنده آسانسور چارچوب فولادی بسیار محکمی که سایر اجزاء کابین بر روی آن سوار شده و سبب می‌گردد تا در حین بالا و پایین رفتن، آسانسور استحکام بیشتری داشته باشد و صفحه کلید نصب شده بر روی دیواره سبب می‌شود تا افراد بتوانند به راحتی از آسانسور استفاده نمایند. نه تنها در بررسی ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس توجه به ساختار این چارچوب فولادی حائز اهمیت می‌باشد، بلکه در تمام انواع آسانسورها کیفیت این قالب بسیار مهم است.

دیواره کابین

دیواره کابین از سه لایه تشکیل شده است. لایه اول که در بخش بیرونی کابین قرار دارد با نام دیواره کامپوزیت معروف است، از جنس استیل و گالوانیزه بوده و باعث می‌شود تا دور تا دور چارچوب، عایق گردد. در لایه دوم، دیواره ای از جنس چوب است که سبب عایق بندی بیشتر آسانسور می‌شود و می تواند در طرح‌های چوبی زیبا و متنوعی انتخاب گردد. لایه آخر، از جنس شیشه یا استیل بسیار براق می‌باشد که بیرونی ترین دیواره کابین است و توجه به زیبایی و جذابیت این لایه جزو یک ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس به حساب می‌آید.

درب کابین

درب کابین، که بسیار کاربردی و مهم است یکی دیگر از اجزاء مهم آسانسور است که بسیار پرکاربرد است که دارای سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک می‌باشد که معمولا از جنس آلومینیوم بوده و دارای سنسورهای مخصوصی می‌باشند تا آسانسور ایمنی بیشتری داشته باشد. در بسیاری از آسانسور ها که دارای درب های اتوماتیک هستند، سنسورهای فتوسل تعبیه شده است که به منظور حفظ ایمنی بیشتر در زمانی که چیزی در بین درب قرار گیرد، اجازه بسته شدن به آن را نمی‌دهند.

یک ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس انتخاب نوع درب برای آسانسور است که نقش مهمی در زیبایی ظاهری کابین دارد. برای شناخت انواع درب و تفاوت درب اتوماتیک و نیمه اتوماتیک آسانسور می‌توانید به سایر مقالات سلکوم دورز مراجعه بفرمایید.

کفپوش کابین

اغلب تولید کنندگان، یک لایه کفپوش سخت از جنس فایبرگلاس یا فلز در قسمت کف کابین قرار می‌دهند و بر روی آن یک لایه نرم‌تر مثل فوم قرار داده و پس از آن یک لایه بسیار نازک کفپوش با طرح های زیبا تعبیه می‌کنند تا در زمان بروز حوادث احتمالی، کاربران دچار آسیب شدید نشوند.

 سقف کابین

سقف کابین، نیز از جنس فلز گالوانیزه و یک لایه‌ از جنس چوب یا استنلس استیل می‌باشد که برای زیبایی، می‌توان لامپ‌هایی را برای روشنایی فضای کابین در آنجا تعبیه نمود. بعلاوه سیستم تهویه هوا نیز بر روی سقف کابین متصل می‌گردد که سبب مطبوع شدن هوای داخل کابین خواهد گردید.

آینه

نصب آینه در کابین آسانسور علاوه بر جنبه زیبایی آن، سبب می‌شود تا فضای داخل کابین بزرگتر به نظر برسد. در ضمن متخصصین معتقدند که در مکان های استرس‌زا مثل کابین آسانسور، وجود آینه سبب حواس پرتی کاربران شده و در واقع افراد با نگاه کردن به آینه گذر زمان را احساس نمی‌کنند و از بروز اضطراب و استرس جلوگیری بعمل می‌آورد.

 

انواع کابین آسانسور

انواع کابین آسانسور را می‌توانیم با توجه به متریال و جنس اجزاء تشکیل دهنده و برحسب نوع کاربرد آسانسور، متفاوت در نظر بگیریم در ابتدا به بررسی انواع کابین آسانسور پرداخته و در نهایت ۴ ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس را برخواهیم شمرد.

کابین آسانسور MDF

این نوع کابین آسانسور یکی از پر کاربردترین و مقرون به صرفه ترین کابین‌ها در ایران و سایر کشورهاست. استفاده از ام دی اف، علی‌رغم زیبایی و کیفیت، به دلیل وزن زیاد آن، کابین آسانسور را سنگین نموده و مناسب حمل اتاقک تا ارتفاع زیاد نمی‌باشد به همین دلیل در ساختمان‌ها و مجتمع های مسکونی کم جمعیت با تعداد طبقات کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابین آسانسور فرمیکا :

جنس کابین فرمیکا ساده و قدیمی است در این کابین به جای ام دی اف از فرم‌ها استفاده می‌شود که از نظر ظاهری شبیه MDF بوده ولی قیمت ارزان تری نسبت به ام دی اف دارد. در سالهای اخیر با قدیمی شدن طرح این مدل فرم‌ها در برخی موارد هنگام بازسازی کابین آسانسور، کابین های تمام استیل یا ام دی اف را جایگزین کابین فرمیکا می‌کنند.

 

کابین آسانسور استیل :

این جنس کابین آسانسور، شیک‌ترین و گران قیمت‌ترین کابین برای آسانسور است و به دلیل داشتن طرح‌های مختلفی که دارد مورد استقبال قرار گرفته و بیشتر در مراکز پر رفت و آمد و شلوغ استفاده می‌شود. کابین استیل بدلیل وزن کمی که نسبت به MDF دارد، قابل استفاده در ارتفاعات زیاد است. در نوع تمام استیل همه چیز مانند دیواره‌ها، نوارها و تمام ورق های استفاده شده از جنس استیل است و به دلیل تنوع در طرح های موجود، برای هر سلیقه و نظری مورد پسند واقع می‌شود.

در بعضی از مدل های کابین، نیمی از پوشش داخلی استیل و نیم دیگر آن ام دی اف بکار میرود. تلفیقی از استیل MDF با هم زیبایی خاصی به این نوع کابین‌ها می‌دهد. در عین حال بهای آن مناسب تر بوده و به همین دلیل در بسیاری از پروژه ها کاربرد دارد. می‌توان گفت تقریبا بطور میانگین یک پنجم بهای تمام شده آسانسور شامل کابین می‌شود. و به همین دلیل طراحی ساخت و نوع تزئینات به کار رفته شده در محاسبات کلی اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

کابین آسانسور شیشه‌ای :

در ساخت آسانسور شیشه‌ای نیاز به استفاده از شیشه‌های چند جداره با ضخامت بالا هست که از لحاظ استاندارد مورد تایید باشد همین امر بر روی قیمت آن تاثیر بسیاری دارد. این نوع کابین آسانسور بسیار زیبا و لوکس بوده معمولا در فضای باز یا آسانسورهای داخل منازل دوبلکس، مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. مسافران در کابین آسانسور شیشه‌ای به فضای بیرون اشراف داشته و می‌توانند از مناظر بیرون لذت ببرند. یک از انواع آسانسورهای شیشه‌ای، کابین پانارومیک نوع کپسولی است.

 

مشاوره و خرید درب آسانسور

ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس

طبق مطالب گفته شده دیدیم که کابین آسانسور مدل‌های متنوعی دارد و با تکنیک های هنرمندانه ای قابل تزئین می‌باشد. یکی از بهترین مدل‌ها که بسیار مورد پسند قرار گرفته کابین های آسانسور لاکچری برای ساختمانهای لوکس می‌باشد. در اینجا می‌خواهیم ۴ ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس را برای شما ذکر نماییم که بسیار می‌تواند مفید واقع شود. قطعات متنوعی برای شیک تر و جذاب تر شدن کابین در بازار موجود است که شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود آنهایی را که بیشتر مورد پسندتان باشد انتخاب نمایید.

بیشتر کسانی که تمایل به استفاده از کابین آسانسور لاکچری هستند، بدون شک نظر مسافرین برایشان بسیار اهمیت دارد. البته که باید برای استفاده از این کابین‌ها، به ساختار کلی ساختمان وکاربرد آسانسور هم دقت داشت. این نمونه از کابین‌ها بیشتر برای آن دسته از آسانسورها و ساختمانهایی که لوکس هستند استفاده می‌شود و ویژگی های خاص آن موجب شده است که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. بهتر است زمان خریداری و استفاده از این کابین‌ها به خوبی تحقیق کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید.

چند ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس که لازم است در نظر داشته باشید عبارت است از :

۱- جنس کابین :

توجه به چند ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس که نظر هر شخص باسلیقه ای را به خود جلب می‌کند، معمولا متریالی است که در این نوع کابین‌ها مورد استفاده قرار گیرد و از هر جهت باید بسیار زیبا و جذاب باشد. ورق های استیل در طرح های متنوع شامل: استیل خش‌دار، دودی طلایی، خش‌دار دودی، طرح‌دار دودی، گندمی میرور، خش‌دار میرور و انواع طرح های دیگر در ساختار دیواره های خارجی و دستگیره ها و نوارها به دلیل زیبایی منحصر به فردش، برای آن دسته از افرادی که نظر مسافرین برایشان مورد اهمیت بوده و مایل به جذب مراجعین می‌باشند، در بیشتر پروژه های لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

۲- استفاده از شیشه، آینه و نورپردازی :

یک ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس بکار بردن آینه و شیشه و تجهیزاتی از این قبیل در فضای داخلی آسانسور است که محیط داخلی کابین را جذاب‌تر و خاطره انگیز تر می‌کند. مشتری می‌تواند این آینه‌ها و شیشه‌ها را در هر طرح و ابعادی مطابق با کابین آسانسور سفارش دهد. البته نظرات کارشناسان و هنرمندانی که در زمینه صنعت آسانسور مشاوره می‌دهند می‌تواند بسیار راه گشا باشد.

اصولا در هر شرایطی وجود جلوه های ویژه با نورپردازی می‌تواند شکوه و زیبایی خاصی را به محیط بدهد. استفاده از لامپهای مخصوص و نورپردازی مناسب یک ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس به شمار می‌رود که با وجود آینه های و دیواره کابین تمام استیل، نور لامپهای کار شده در سقف، زیبایی و شکوه آنرا دو چندان می‌کند.

 

۳- کفپوش های لوکس :

مورد بعدی که جزو ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس به شمار میاید، استفاده از کفپوش مناسب داخل کابین است. جدیدا بجای کفپوش‌ در طراحی آسانسورهای لوکس معمولا از کف سنگی استفاده می‌شود. این سنگ‌ها در رنگ بندی متنوع و هماهنگ با سایر بخش‌های سقف و دیواره آسانسور انتخاب می‌شوند. اصولا رنگ‌های طلایی یا دودی از دسته رنگ‌های لوکس به شمار می‌روند.

 

۴- قیمت تمام شده :

از آنجایی که متریال و تجهیزات بکار گرفته شده در این نوع از آسانسورهای لوکس دارای کیفیت عالی می‌باشند، به نسبت قیمت بالاتری نیز دارند. در ساختمان ها و آپارتمان‌های معمولی مقرون به صرفه بودن و در عین حال زیبایی اهمیت دارد ولی در جایی که نیاز به جذب مشتریانی مثل توریستهای بین المللی در هتل‌های لاکچری بسیار حائز اهمیت است، توجه به یک ویژگی مهم کابین آسانسور لوکس حائز اهمیت می‌باشد و آن جذاب بودن و زیبایی خیره کننده است و در اینجا بی تردید باید هزینه بیشتری را برای خرید تجهیزات کابین لوکس پرداخت نمود.

قیمت درب لاکچری آسانسور

قیمت درب و آسانسور لاکچری ، مخصوصا رنگ طلایی از دیگر درب های آسانسور بالاتر است ، اما دیگر درب ها به لحاظ قیمت در رده های پایین تری از درب طلایی قرار می گیرند. نوع درب و طرح و نوع استیل بکار رفته در آن در قیمت گذاری درب ها بسیار مؤثر است. با توجه به نرخ ارز که پایه گذار اصلی قیمت بسیاری از قطعات مربوط به آسانسورو البته درب لاکچری آسانسور است هنوز هم نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را برای درب لاکچری آسانسور تعیین نمود. لذا شما عزیزان باید بصورت روزانه قیمت این قطعه را استعلام نمایید.

قیمت درب آسانسور سال 1402
قیمت درب آسانسور سال ۱۴۰۲

 

نحوه خرید انواع درب لاکچری آسانسور

در پروژهای مختلف بنابه نوع طراحی داخلی ساختمان و بودجه در نظر گرفته شده برای آسانسور، می‌توان اقدام به انتخاب اجزاء و متریال مورد استفاده در سیستم نمود. کابین آسانسور علاو بر وظیفه اصلی خود که امنیت جان مسافرین می‌باشد، در زیبایی و ظاهر آسانسور نیز نقش اساسی دارد و برای استفاده کنندگان مهم است که محیطی تمیز و زیبا و جذاب داشته باشد. برای پروژه های لوکس‌تر می‌توان از تجهیزات خاصی مثل دیواره های تمام استیل و اتاقک شیشه ای، جهت زیباتر شدن کابین استفاده نمود.

 

نتیجه گیری:

همانطور که از اسمش مشخص است درب لاکچری آسانسور مناسب ساختمان های لوکس و آپارتمان های مجلل می باشد. اما درب و کابین لوکس آسانسور دارای انواع مختلفی هستند که در این صفحه به طور مفصل درباره آنها توضیح دادیم. همچنین جدول قیمتی درب لاکچری آسانسور را در انتهای این مطلب قرار دادیم تا اگر تمایل به بررسی قیمت آن دارید بتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

۵/۵ - (۹ امتیاز)

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • درود
  آقا من در آسانسور طلایی میخوام اونم با طرحی متفاوت. از این درب های طلایی آسانسور که در هرساختمونی پیدا میشه میخوام متفاوت و شیک و جذاب باشه
  شما ارائه میدین؟ چطور میتونم باهاتون در ارتباط باشم؟

  پاسخ
  • سلام برشما دوست گرامی
   بله ما انواع درب ها با طرح های مختلف با توجه به سلیقه شما هم ارائه میدیم.
   میتونید از قسمت ارتباط با ما هم از طریق ایمیل و هم اینستاگرام و همچنین با شماره تماس ۰۹۱۲۵۴۹۲۲۴۹ با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان و مشاورین ما کمک بگیرید

   پاسخ
 • فرشاد ایرانی
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ۷:۳۰ ب٫ظ

  الان آسانسور ما از این طرح قدیمی ها هست می خوام از این کابین های لوکس و شیک تهیه کنم.
  اول از همه این کابین ها تضمینی هستن که ظاهرشون خراب نشه؟
  شرایط و هزینه نگه داری ازشون چطوره؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 3 =