درب اتوماتیک آسانسور + قیمت روز و نکات قبل از خرید !!!

درب اتوماتیک آسانسور چیست؟ مهمترین فرق درب اتوماتیک آسانسور با درب معمولی این است که درب اتوماتیک آسانسور با ورود شخص به کابین همزمان به صورت خودکار درب کابین و طبقه باهم باز و بسته میشود. همانطور که میدانید بدون استثناء همه آسانسور ها شامل دو نوع درب هستند:

 1. درب طبقه
 2. درب کابین

درب نیمه اتوماتیک آسانسور چیست؟ در آسانسور هایی که درب های لولایی آن فقط درب کابین به صورت اتوماتیک باز و بسته میشود و در مقابل درب طبقات به صورت دستی توسط افراد باز و بسته می شود را درب نیمه اتوماتیک آسانسور می‌گویند.

شرکت سلکوم دورز کیوان فراز بزرگترین مجموعه وارد کننده و سازنده درب اتوماتیک آسانسور در ایران است و امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید تصمیم گیری درستی در انتخاب درب اتوماتیک آسانسور مدنظرتان داشته باشید ، همکاران همواره ما آماده مشاوره قبل از خرید میباشند.

مشاوره و خرید درب آسانسور

درب اتوماتیک آسانسور [انواع مدل‌ها + مشخصات]

انواع درب اتوماتیک آسانسور
درب اتوماتیک آسانسور [انواع مدل‌ها + مشخصات]


درب اتوماتیک آسانسور، همانطور که از اسمش پیداست در این سیستم درب کابین و درب طبقات هر دو بصورت اتوماتیک هستند و بدون دخالت انسان باز و بسته میشوند که بستگی به نوع درب میتوانند بصورت همزمان یا جداگانه باز و بسته شوند. به این نوع از دربها، درب تمام اتوماتیک آسانسور می‌گویند. البته بد نیست بدانید زمانی که مانعی در هنگام باز و بسته شدن این درب ها وجود داشته باشد، مانع بستن درب میشود. دقیقا همین مورد و عمل بسته شدن خودکار باعث ایمنی بسیار بالا و همچنین راحتی بیشتر برای افراد استفاده کنندگان ( مخصوصا کودکان ) شده است.

تصور کنید به دلیل پر بودن دستتان نمیتوانید درب آسانسور را باز کنید. اینجاست که بازدن یک دکمه درب طبقه برای شما باز میشود و شما وارد کابین میشوید و دوباره تنها بازدن یک دکمه درب کابین و درب طبقه بسته میشود و شما به طبقه مورد نظر می‌روید. این جاست که راحتی درب های اتوماتیک اسانسور نمایان میشود. از دانشتن این نکته غافل نشوید که: بیشترین میزان کارکرد در آسانسور متعلق به درب های آسانسور است به همین دلیل بیشترین میزان خرابی هم مربوط به آنها است. با این نتیجه سرویس کردن این درب ها دارای اهمیت زیادی است.

 

انواع درب اتوماتیک آسانسور بر اساس کاربرد

 • درب اتوماتیک کشویی
 • درب اتوماتیک لولایی
 • درب اتوماتیک تلسکوپی
 • درب اتوماتیک تاشو
 • درب اتوماتیک شیشه ای
 • درب اتوماتیک مثلثی
 • درب اتوماتیک بیمارستانی
 • درب اتوماتیک آسانسور سانترال

 

لیست قطعات درب کابین آسانسور [مدل اتوماتیک]

درب کابین آسانسور در مدل های اتوماتیک از قطعات زیر تشکیل شده است است. در انواع درب های اتوماتیک آسانسور قطعات دیگری نیز استفاده میگردد ولی قطعات اصلی تشکیل دهنده درب های اتوماتیک آسانسور این موارد هستند:

 • کفشک ها
 • موتور بالای درب تسمه ها
 • قرقره ها
 • چهارچوب
 • کنتاکت

 

استاندارد درب های آسانسور اتوماتیک چیست؟

مهمترین مشخصه هر محصولی استاندارد بودن آن محصول در فرایند تولید است ، استاندارد بودن درب اتوماتیک اسانسور یعنی : عبور از فرایند مرحله به مرحله و کیفیت سنجی برای هر محصول تولیدی ، مطمعنا محصولی با کیفیت تلقی می شود که از این مراحل و فرایند عبور نماید. با توجه به وارداتی بودن بعضی از درب های آسانسور اتوماتیک، این محصولات وارداتی از قیمت بالا و کیفیت بهتری نسبت به درب های آسانسور تولید داخل کشور می باشند. علاوه بر درب های آسانسور که باید دارای کیفیت بالایی باشند، دیگر قطعات بکار گرفته در صنعت آسانسور نیز باید دارای استاندارد باشند.

 

مزایای درب اتوماتیک آسانسور نسبت به درب لولایی

درب لولایی آسانسور معایبی دارد که باعث می‌شوند استفاده از درب های اتوماتیک آسانسور مثل درب اتوماتیک تلسکوپی آسانسور و درب اتوماتیک سانترال آسانسور خیلی بیشتر شود و استقبال از استفاده از این دربها بیشتر صورت بگیرد ، برای مثال :

 • باز کردن درب لولایی آسانسور برای افرادی که سوار ویلچر هستند یا سالمند هستند بسیار سخت است
 • یکی دیگر از معایب درب لولایی این است که در راه پله با زاویه ۹۰ درجه باز می شوند و باعث گرفته شدن فضای زیادی از راهرو می شوند
 • البته اگر از از مزایای این درب هم بخواهیم بگیم درب لولایی آسانسور به فضای خیلی کمی نیاز دارد به خاطر این که فقط شامل یک در و یک چهارچوب است

در جمله های بالا اشاره به درب تلسکوپی و درب سانترال آسانسور کردم این دو نوع درب از انواع درب های اتوماتیک آسانسور هستند که راجع به هرکدام توضیح کوتاهی خدمتتون میدم

 

قیمت روز درب اتوماتیک آسانسور

قیمت روز درب اتوماتیک آسانسور وارداتی به دلیل بهره گیری از فناوری و تکنولوژی بسیار پیشرفته، استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت بالا و هزینه گمرک، مطمئنا از قیمت روز درب اتوماتیک آسانسور تولید داخلی همواره بیشتر می باشد ، برای مثال درب اتوماتیک آسانسور سلکوم ترک با یک طراحی فوق العاده برای سریع تر شدن عملکرد درب اتوماتیک و دربهای سانترال و تلسکوپی با یک کیفیت بسیار مطلوب و بدون هیچ اشتباه سیستماتیک ساخته و طراحی شده اند که به همین دلیل درب سلکوم قیمتی به مراتب بیشتر از سایر درب های دیگر دارند.

لیست قیمت درب اتوماتیک آسانسور (سلکوم) تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

قیمت درب آسانسور سال 1402
قیمت درب آسانسور سال ۱۴۰۲

دانلود فایل pdf قیمت درب اتوماتیک آسانسور سلکوم

 

نتیجه گیری :

در این مقاله به طور کامل در رابطه با درب اتوماتیک آسانسور صحبت کردیم و انواع مدل های آن را بررسی و معرفی نمودیم. درب های اتوماتیک به دلیل باز و بسته شدن به صورت خودکار طرفداران بسیاری زادی دارد که البته با توجه به انواع مختلف آن میتوانید یک درب اتوماتیک مناسب برای آسانسور آپارتمان یا محل کار خودتان انتخاب کنید. همچنین قیمت روز درب های اتوماتیک آسانسور را در این صفحه قرار دادیم که میتوانید علاوه بر مشاهده جدول قیمتی، نسخه pdf آن را دانلود کنید.

 

بهترین نوع درب آتوماتیک آسانسور کدام است؟

شرکت سلکوم بزرگترین سازنده دربهای اتوماتیک آسانسور در دنیا است و از معتبرترین برندهای جهانی آسانسور است که در چین ، ایتالیا و ترکیه ساخته میشود و به سراسر جهان ارسال میگردد ، این شرکت ( شرکت Wittur ) اصالتا ایتالیایی با بیش از پنجاه سال سابقه در ساخت درب های اتوماتیک یکی از بهترین سیستم های قفل ایمنی استاندارد را داراست و هم در ایران و سراسر جهان بسیار مورد استفاده قرارمیگیرد ، لازم به ذکر است که درب های اتوماتیک آسانسور سلکوم در سایزهای ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ تولید میگردد ، شما میتوانید بهترین کیفیت و کارایی را با خرید درب اتوماتیک آسانسور سلکوم تجربه کنید

درب اتوماتیک آسانسور را چگونه سرویس کنیم؟

-کفشک های زیر درب اتوماتیک آسانسور را چک کنید و در صورت نیاز سرویس شود
-چک کردن باز و بسته شدن هماهنک درب ها اگر از وسط بازشو بودند
-چک کردن باز و بسته شدن و تایم بندی درب های از بغل باز شو
-چک کردن نحوه قفل شدن درب اتوماتیک آسانسور
-بررسی بدون صدا و گیر باز شدن در بسیار مهم است
-تنظیم مجدد فنر درب از الزامات سرویس هر باره است

۴.۹/۵ - (۱۸ امتیاز)

۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حبیب کلاه دوز
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۷:۳۸ ب٫ظ

  مدت زمان نگه داری در اتوماتیک چقدره؟

  پاسخ
 • ایمنی درب اتوماتیک آسانسور برای بچه ها نسبت به در های نیمه اتوماتیک چطوره؟

  پاسخ
  • سلام
   مسلما درب های آسانسور اتوماتیک امنیت بیشتری دارند. چون این درب ها نیازی به دست زدن برای باز و بسته شدن ندارند و تا زمانی که درب آسانسور بسته نباشد اسانسور حرکت میکند پس درب های اتوماتیک اسانسور امنیت بیشتری برای کودکان و بچه ها دارند.

   پاسخ
 • سلام
  طی تحقیقی که کردن انواع درب اتوماتیک داریم.
  ممنون میشم تفاوت درب اتوماتیک آسانسور حریری با یاران رو بفرمایید.

  پاسخ
 • حسن ابوطالبی
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ۰:۴۲ ق٫ظ

  سلام ممنون از مقاله و اطلاع رسانی تون ، میخواستم بدونم درب اتوماتیک آسانسور برای راه پله های کوچک و‌تنگ بهتر است یا درب نیمه اتوماتیک آسانسور و لولایی ؟

  پاسخ
  • سلام
   برای مکانهای کوچک بهتره درب کشویی آسانسور که بصورت اتوماتیک است استفاده بشه.
   چون این درب به بیرون باز نمیشه و فضایی هم اشغال نمیکنه.
   برای کسب مشاوره و خرید با شماره ۰۹۱۲۵۴۹۲۲۴۹ تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × یک =